Międzynarodowa Konferencja/International Conference

English version bellow

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury

Termin:
Katowice, 2.06-3.06.2017
Miejsce:
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice
Śląskie Centrum Wolności i Solidarności
ul. W. Pola 38, 40-596 Katowice

Wykłady eksperckie: Ivan Chvatík, Centrum Badań Teoretycznych, Praga
Zdzisław Krasnodębski, Universität Bremen

Opłata konferencyjna:
50 zł (obejmuje przerwy kawowe)
Wstęp dla słuchaczy bezpłatny!
Czas trwania referatu:
Do 20 min.
Język konferencji:
Angielski, polski
Zgłoszenia:
Do 30 kwietnia 2017 r. na adres mailowy
mgr Maciej Marmola maciej.marmola@us.edu.pl
dr hab. Piotr Wróblewski piotr.wroblewski@us.edu.pl
Decyzja o przyjęciu na konferencję:
Do 30 kwietnia 2017 r.
Kontakt w sprawach konferencyjnych:
maciej.marmola@us.edu.pl

Samorząd Studiów Doktoranckich WNS i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury, która odbędzie się 2.06-3.06 w Katowicach w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a) oraz Śląskim Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38, przy KWK Wujek).
Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane ze społeczeństwem czeskim, jego przeszłością i teraźniejszością. Chcielibyśmy upamiętnić postać Jana Patočki, rzecznika Karty 77, którego czterdziesta rocznica śmierci przypada w tym roku. Pragnęlibyśmy w międzynarodowym gronie rozmawiać o koncepcji Europy Środkowej, dziedzictwie kulturowym Czech oraz słynnych Czechach. Naszym punktem odniesienia będzie problematyka dziejów i świata naturalnego oraz Europy, narodu, cywilizacji, wojny, którą zajmował się w rozprawach i esejach Patočka.

W planach jest publikacja pokonferencyjna w punktowanym czasopiśmie naukowym „Pisma Humanistyczne”, w którym zamieścimy pozytywnie zrecenzowane teksty.

Zakwaterowanie proponujemy w pokojach gościnnych Zacisze w Katowicach przy ul. Słowackiego (ok. 10 min. od miejsca konferencji).

Tutaj do pobrania formularz zgłoszeniowy: formularz złoszeniowy

Date
Katowice, 2.06-3.06.2017
Venue
Scientific Information Centre and Academic Library (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka)
ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice
ul. W. Pola 38, 40-596 Katowice

Keynote speaker:
Ivan Chvatík, Center for Theoretical Study, Praha
Zdzisław Krasnodębski, Universität Bremen

Conference Fee
50 zł (includes coffee breaks)
Admission for auditors is free.
Presentation length
Max. 20 minutes
Deadline for submission: April 30, 2017
Please send abstracts to:
mgr Maciej Marmola (maciej.marmola@us.edu.pl)
dr hab. Piotr Wróblewski (piotr.wroblewski@us.edu.pl)
Conference languages
English, Polish
Notification for Applicants
by April 30, 2017

The PhD Programme Students’ Society of the Faculty of Social Sciences at the University of Silesia in Katowice and the Silesian Freedom and Solidarity Centre invite scholars, students and the public to take part in the International Scientific Conference „Jan Patočka and others. Czech philosophy, history, politics and culture”, which is to be held on 2nd-3rd June, 2017 at the Scientific Information Centre and Academic Library (CINiBA), ul. Bankowa 11a, and the Silesian Freedom and Solidarity Centre (Śląskie Centrum Wolności I Solidarności), ul. Wincentego Pola 38, in Katowice.
The Conference is dedicated to problematics concerning Czech society, its past and present. We would like to commemorate Jan Patočka, a spokesperson for Charter 77, the 40th anniversary of whose death occurs this year. We would like to talk about the concept of Middle Europe, the Czech lands’ cultural heritage, and famous Czechs. Our reference points will be problematics of history and natural world, as well as the concepts of Europe, the nation, civilisation and war, all of which were contemplated by Patočka in his books and essays.

We are planning publication in the academic journal „Pisma Humanistyczne” for positively reviewed texts.
We recommend accomodations in the guest rooms „Zacisze”, ul. Słowackiego 15/7 Katowice (approx. 10 minutes on foot from the conference venue).

Here is application form: formularz złoszeniowy