Zbiórka materiałów plastycznych i gier dla osób bezdomnych

Od wtorku (8 grudnia) nasze koło we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, prowadzi zbiórkę przyborów plastycznych i gier planszowych dla mieszkańców Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym. Zebrane przybory zostaną wykorzystane na zajęciach hobbystyczno-terapeutycznych skierowanych do osób mieszkających w groszowickiej noclegowni.

Chcielibyśmy aby działalność artystyczna, kulturalno-twórcza stała się dla bezdomnych impulsem do odbudowywania poczucia własnej wartości, przełamania bierności oraz do ponownego włączenia się do społeczeństwa.

Nikt z nas nie ma złudzeń, że tak drobna rzecz może kogoś całkowicie wyciągnąć z bezdomności. To jest zaledwie pierwszy krok na długiej drodze. Zdajemy sobie sprawę, że wychodzenie z bezdomności to długi proces, który nie może się powieść bez wsparcia ze strony wielu osób.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze działania, które podejmuje nasze koło, a którego adresatami są ludzie bezdomni. 15 kwietnia zeszłego roku zorganizowaliśmy obchody dnia ludzi bezdomnych, oraz wydaliśmy specjalny numer naszego czasopisma “Interakcje” (które jest dostępne pod tym linkiem).

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej akcji. Zbiórka potrwa do 18 grudnia na terenie Opola. Miejsca, w których znajdują się kartony na dary, to:

parter Collegium Civitas, ul. Katowicka 89

parter Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48

Budynek Główny Młodzieżowego Domu Kultury, Ul. Strzelców Bytomskich 1

MDK, Filia nr 1, ul. Skautów Opolskich 10

MDK, Filia nr 2, ul. Targowa 12

MDK, Filia nr 3, Aleja Przyjaźni 12

 

Pomysłodawczynią i kierowniczką projektu jest Aleksandra Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *