Category Archives: Konferencja

Konferencja: Religia w czasie i przestrzeni

Poznańskie Konwersatorium Religioznawcze działające przy Katedrze Religioznawstwa i Badań Porównawczych oraz Koło Psychologii Religii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z okazji 40-lecia obchodów istnienia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza  zaprasza do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Religia w czasie i przestrzeni”. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy ul. Szamarzewskiego 89. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Read More »

Konferencja: Miłość, przemoc i pieniądze. Polki i Polacy o przemocy ekonomicznej

Instytut Spraw Publicznych oraz Fundacja im. Heinricha Bölla serdecznie zapraszają na prezentację wyników badań „Miłość, przemoc i pieniądze. Polki i Polacy o przemocy ekonomicznej”, która odbędzie się 10 grudnia 2014 roku o godz. 9.30 w siedzibie Instytutu Spraw Publicznych na ul. Szpitalnej 5 ( lokal 22) w Warszawie.

Read More »

Debata: Nauki społeczne w pułapkach zaangażowania

Antydyscyplinarne pismo Instytutu Socjologii UW „Stan Rzeczy” i Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają do udziału w debacie poświęconej kwestiom neutralności i zaangażowania w naukach społecznych, która odbędzie się 12 grudnia 2014 r. (piątek), godz. 17.00-19.00,  w sali 242 w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 72, przy Pałacu Staszica.

Read More »

KONFERENCJA: SOCJOLOGIA MEDYCYNY – PROMOCJA ZDROWIA – STARZENIE

PTA, SKN Aktywizacji Społeczeństwa na Rzecz Zdrowia oraz Promocji Zdrowia oraz SKN Antropologów „JUVENIS” zapraszają do wzięcia udziału w Krajowej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Socjologia medycyny – promocja zdrowia – starzenie”, która odbędzie się w dniach 20–21 marca 2015 r. we Wrocławiu.

Read More »

I Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja z cyklu: Rzeczywistości kulturowe i teksty pisane

Sekcja Metodologii Badań Społecznych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza badaczy wszystkich dyscyplin do wzięcia udziału w I Ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej z cyklu: „Rzeczywistości kulturowe i teksty pisane” dotyczącej teoretycznych i metodologicznych problemów, z jakimi spotkać się można podczas badania wypowiedzi pisemnych, które traktowane są jako świadectwa różnych zjawisk, procesów społecznych i kulturowych.

Read More »