Category Archives: Strona główna

Międzynarodowa Konferencja/International Conference

English version bellow Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jan Patočka i inni. W kręgu czeskiej filozofii, historii, polityki i kultury Termin: Katowice, 2.06-3.06.2017 Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice Śląskie Centrum Wolności i Solidarności ul. W. Pola 38, 40-596 Katowice Wykłady eksperckie: Ivan Chvatík, Centrum Badań Teoretycznych, Praga Zdzisław Krasnodębski, Universität Bremen Opłata konferencyjna: 50 zł (obejmuje przerwy kawowe) Wstęp dla słuchaczy bezpłatny! Czas trwania referatu: Do 20 min. Język konferencji: Angielski, polski Zgłoszenia: Do 30 kwietnia 2017 r. na adres…

Read More »

Warsztaty dla bezdomnych

Bożonarodzeniowy czas kojarzy się większości z nas bardzo kolorowo, przyjemnie i rodzinnie. Chcieliśmy, aby nieco radości zaznali także ci, dla których zarówno codzienność, jak i święta wiążą się ze smutkiem i samotnością. Późnym piątkowym popołudniem (11.12.2015) spotkaliśmy się z pracownikami i mieszkańcami opolskiego ośrodka pomocy osobom bezdomnym i uzależnionym na warsztatach tworzenia ozdób świątecznych.

Read More »

Zbiórka materiałów plastycznych i gier dla osób bezdomnych

Od wtorku (8 grudnia) nasze koło we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, prowadzi zbiórkę przyborów plastycznych i gier planszowych dla mieszkańców Miejskiego Ośrodka Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym. Zebrane przybory zostaną wykorzystane na zajęciach hobbystyczno-terapeutycznych skierowanych do osób mieszkających w groszowickiej noclegowni.

Read More »